Aukcióra Kerül A Történelem Legdrágább és Legsérültebb Keksze

Videó: Aukcióra Kerül A Történelem Legdrágább és Legsérültebb Keksze

Videó: Maniacs In The Media (Aaron Maté) | Can't Get Right with Kurt Metzger - Ep 110 2024, Szeptember
Anonim

Az a sütik, amely felejthetetlen tragikus történetnek volt tanúja, új tulajdonosát keresi. A Spillers and Bakers cölöp kekszéről van szó, amelyet az ikonikus Titanic hajó elsüllyedése során sikerült épségben megőrizni. Az esemény több mint egy évszázados múltra tekint vissza, és a mai napig a kekszet aukcióra bocsátják és megvásárolhatók - írja a Daily Express.

Az egyedülálló lelet egy túlélőkészletben kapott helyet, amely a brit vonalhajó egyik mentőcsónakjában kapott helyet, amely híressé vált egy jégheggyel való ütközéséről és tragikus elsüllyedéséről.

A sütit James Fenwick, a Kárpát hajójának utasa tárolta, aki a sorsszerű Titanic túlélőinek segített. Véletlenül megtalálta az ételdarabot, és egy borítékba tette. Ráírta: Keksz Pilátus a Titanic mentőcsónakjáról 1912. április.

Egy évszázaddal a nagy tragédia után a kekszet aukcióra bocsátják a délnyugat-angliai Deweis-ben. Az árverésre e hónap végén kerül sor. A szervezők szerint egészen elképzelhető, hogy egy rajongó nyolcezer és tízezer font közötti összeget ajánljon fel a hihetetlen leletért. Ha ez megtörténik, a Pilot lesz a legdrágább süti a Földön.

Óriási
Óriási

Nincs információnk arról, hogy a keksz melyik mentőcsónakban volt tárolva, de tudomásunk szerint ez egyfajta. Hihetetlen, hogy ennyit tapasztalt - mondta az aukcióval foglalkozó aukciós ház.

A világ legdrágább kekszét Funik és felesége közvetlen leszármazottai kínálták eladásra. Rajta kívül a Titanic legénységének mentési műveletéből származó negatívumok is jelen lesznek az árverésen.

James és felesége nászútra jártak. Nagy izgalommal indultak útnak, de nem is sejtették, hogy minek lesznek tanúi. Április 15-én, a híres hajóval történt tragédia után Kárpátia reagált és megmentett mintegy 700 utast. További 1500 ember azonban meghalt. Az ifjú házasoknak hihetetlen felvételeket sikerült rögzíteniük a mentési műveletről és a túlélők érzelmeiről.

Ajánlott: